Scheveningen haven.jpg
  1. Scherm­afbeelding 2025-05-23 om 12.49.50.png
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 23 mei 2025 om 09:00

    Zoek naar vrede in de stad

    Wat er op en na 7 oktober 2023 is gebeurd in Israël en Gaza raakt ons diep.  
    De beelden van afschuwelijk geweld en grote aantallen onschuldige slachtoffers grijpen ons dagelijks aan.  En hoewel deze oorlog ver weg van Den Haag plaatsvindt, is de pijn, woede en onmacht hier voelbaar in onze stad. Ook ik voel dat. 

    Lees meer over "Zoek naar vrede in de stad"
  2. Schermafbeelding 2025-05-22 110915.png
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 22 mei 2025 om 23:00

    Meer aandacht voor mensenhandel in hotels

    Hotels worden nog te vaak gebruikt door mensenhandelaren om vrouwen, meisjes, mannen en jongens illegaal te laten prostitueren. Daarom wil de ChristenUnie/SGP dat hotelpersoneel beter getraind wordt om dit te herkennen. Fractievoorzitter Judith Klokkenburg: “Het is vreselijk als kwetsbare meisjes of jongens op welke manier dan ook uitgebuit worden, dat moeten we hard aanpakken en alles voor inzetten. Als hotelpersoneel signalen van mensenhandel en uitbuiting kan herkennen en melden, zetten we weer een stap om uitbuiting te voorkomen.”  

    Lees meer over "Meer aandacht voor mensenhandel in hotels"
  3. image00002.jpeg
    Door Webredactie op 7 mei 2025 om 10:00

    Judith Klokkenburg voorgedragen als kandidaat-lijsttrekker

    De besturen van de Haagse ChristenUnie en de SGP dragen huidig fractievoorzitter Judith Klokkenburg voor als lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026. Judith was de afgelopen 4 jaar al fractievoorzitter en krijgt opnieuw het vertrouwen van beide besturen. Monique Rog: “Een zeer kundig, betrokken en bevlogen raadslid wil door: daar zijn wij ongelooflijk dankbaar voor”.  

    Lees meer over "Judith Klokkenburg voorgedragen als kandidaat-lijsttrekker"

Inbreng bij voorstellen tot wijziging van de Wgbh/cz

woensdag 06 februari 2008 14:12

De leden van de fractie van de ChristenUnie hebben met belangstelling kennis genomen van bovengenoemd wetsvoorstel. Deze leden vinden het van groot belang dat mensen met een handicap of chronische ziekte volwaardig aan de samenleving kunnen deelnemen. Versterking van de individuele rechtspositie kan daaraan een belangrijke bijdrage leveren. De leden van de fractie van de ChristenUnie kunnen zich goed vinden in het besluit om de uitbreiding van de Wgbh/cz met de terrein wonen alsmede basisonderwijs en voortgezet onderwijs tot een wijzigingsvoorstel samen te voegen. Daarmee wordt invulling gegeven aan de afspraken uit het coalitieakkoord om de uitbreiding van de werkingssfeer van de Wgbh/cz met kracht voort te zetten. Het wetsvoorstel bevat nog wel een aantal onduidelijkheden die voor deze leden aanleiding vormen tot het stellen van een aantal vragen.

De leden van de fractie van de ChristenUnie vragen de regering hoe de uitbreiding van de Wgbh/cz en de Rotterdamwet zich tot elkaar verhouden. Het wetsvoorstel verbiedt zowel het maken van direct als van indirect onderscheid op grond van handicap of chronische ziekte.
De leden van de fractie van de ChristenUnie vragen of de inkomenseis die in de Rotterdamwet is opgenomen niet tot indirect onderscheid op grond van handicap of chronische ziekte kan leiden? Is dit onderdeel van de Rotterdamwet in overeenstemming met de eisen die voortvloeien uit het gelijkheidsbeginsel?

De leden van de fractie van de ChristenUnie vragen wanneer het wetsvoorstel Integratiewet Awgb aan de Kamer zal worden aangeboden?

De leden van de fractie van de ChristenUnie vragen of de regering voornemens is de Wgbh/cz verder uit te breiden, bijvoorbeeld naar de sector goederen en diensten.

De leden van de fractie van de ChristenUnie vragen naar het tijdpad voor de ratificatie en implementatie van het VN-Verdrag inzake de rechten van personen met een handicap.

Labels
Bijdragen
Esmé Wiegman

« Terug

Reacties op 'Inbreng bij voorstellen tot wijziging van de Wgbh/cz'

Geen berichten gevonden

Log in om te kunnen reageren op nieuwsberichten.

Archief > 2008 > februari