Scheveningen haven.jpg
  1. hellingbaan zuiderduinen.png
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 8 juni 2025 om 09:00

    Toegankelijkheidsambities van de (helling)baan?

    Bij een wooncomplex in Ockenburgh kun je alleen met een trap bij de ingang komen. Gevaarlijk en ontoegankelijk voor mindervaliden, pakketbezorgers en hulpdiensten. Bewoners willen niets liever dan een hellingbaan aanleggen, maar de gemeente ligt in de weg door onredelijke welstandseisen te stellen. De balans tussen welstand en toegankelijkheid is daardoor compleet zoek. Samen met GroenLinks hebben we schriftelijke vragen gesteld, want die hellingbaan moet er zo snel mogelijk komen!

    Lees meer over "Toegankelijkheidsambities van de (helling)baan?"
  2. Scherm­afbeelding 2025-05-23 om 12.49.50.png
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 23 mei 2025 om 09:00

    Zoek naar vrede in de stad

    Wat er op en na 7 oktober 2023 is gebeurd in Israël en Gaza raakt ons diep.  
    De beelden van afschuwelijk geweld en grote aantallen onschuldige slachtoffers grijpen ons dagelijks aan.  En hoewel deze oorlog ver weg van Den Haag plaatsvindt, is de pijn, woede en onmacht hier voelbaar in onze stad. Ook ik voel dat. 

    Lees meer over "Zoek naar vrede in de stad"
  3. Schermafbeelding 2025-05-22 110915.png
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 22 mei 2025 om 23:00

    Meer aandacht voor mensenhandel in hotels

    Hotels worden nog te vaak gebruikt door mensenhandelaren om vrouwen, meisjes, mannen en jongens illegaal te laten prostitueren. Daarom wil de ChristenUnie/SGP dat hotelpersoneel beter getraind wordt om dit te herkennen. Fractievoorzitter Judith Klokkenburg: “Het is vreselijk als kwetsbare meisjes of jongens op welke manier dan ook uitgebuit worden, dat moeten we hard aanpakken en alles voor inzetten. Als hotelpersoneel signalen van mensenhandel en uitbuiting kan herkennen en melden, zetten we weer een stap om uitbuiting te voorkomen.”  

    Lees meer over "Meer aandacht voor mensenhandel in hotels"

Verslag over implementatie WMO

donderdag 10 maart 2005 12:39

Verslag door André Rouvoet

  1. (p.2) In hoeverre is er bij de totstandkoming van de inhoud van de gereedschapskist naar gestreefd om de verschillende onderdelen samen te voegen en gelijktijdig aan te bieden aan de gemeenten?
  2. (p.2) De verschillende handreikingen zijn vooral procesmatig van aard. Op welke wijze worden gemeenten inhoudelijk voorbereid op de overheveling van de functie huishoudelijke verzorging?
  3. (p.3) Wordt in de handreiking voor de samenwerking tussen gemeenten gewezen op het belang van reeds opgedane ervaring met betrekking tot het invoeringstraject WWB en WVG?
  4. (p.3) In hoeverre wordt er in het financiële rekenmodel rekening gehouden met het feit dat voorlopig alleen de functie huishoudelijke verzorging wordt overgeheveld?
  5. (p.4) De overheid biedt handreikingen voor een goede communicatie over de WMO op gemeentelijk niveau.   Op welke wijze zal de landelijke overheid zelf burgers informeren over de invoering van de WMO?
  6. (p.5) Worden gemeenten gewezen op het belang van de betrokkenheid van cliëntenorganisaties bij de totstandkoming van kwaliteitsbeleid van de gemeente?
  7. (p.6). Komen er, zoals voorgesteld in de motie Vietsch, pilots die alleen gericht zijn op de overheveling van de functie huishoudelijke verzorging?
  8. (p.6). De staatssecretaris geeft aan dat het niet makkelijk is om voor proeftuinen rondom de beoogde overheveling van de AWBZ functies ondersteunende en activerende begeleiding goede ontwikkelpilots te ontwerpen. Binnen welke termijn verwacht de staatssecretaris niettemin te kunnen starten met deze ontwikkelpilots?
Labels
Bijdragen

« Terug

Reacties op 'Verslag over implementatie WMO'

Geen berichten gevonden

Log in om te kunnen reageren op nieuwsberichten.

Archief > 2005 > maart