Scheveningen haven.jpg
  1. een-deelauto-van-greenwheels.jpeg
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 10 april 2025 om 15:00

    Betaalbaar deelvervoer met een Ooievaarspas

    Goed nieuws! De raad heeft ons voorstel voor een pilot betaalbaar deelvervoer voor inwoners met een Ooievaarspas aangenomen. 

    Lees meer over "Betaalbaar deelvervoer met een Ooievaarspas"
  2. NederlandDenHaagParkeren2.jpg
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 4 april 2025 om 17:00

    ChristenUnie/SGP stemt niet in met parkeerplannen college: “Onvoldoende oog voor menselijke maat en rol van bewoners”

    Gisteren besprak de gemeenteraad de actualisatie van de Parkeerstrategie. Onder meer de draagvlakmeting en de parkeerdrukgrens (op de drukste momenten is meer dan 90% van de parkeerplekken bezet) verdwijnen als verplicht onderdeel voor het invoeren van betaald parkeren. De ChristenUnie/SGP heeft zich ingespannen om dat te voorkomen.

    Lees meer over "ChristenUnie/SGP stemt niet in met parkeerplannen college: “Onvoldoende oog voor menselijke maat en rol van bewoners”"
  3. morgenstond-aan-het-water-1920x480.jpg
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 1 april 2025 om 09:00

    ChristenUnie/SGP voorzichtig positief over venstertijden betaald parkeren Morgenstond: “Wethouder heeft geluisterd naar groot deel van de wijk.”

    Het college communiceerde in februari dat het in de hele wijk Morgenstond van 9 uur 's ochtends tot middernacht betaald parkeren wil invoeren. De ChristenUnie/SGP was daar niet over te spreken en maakt zich hard voor invoering waar het daadwerkelijk parkeeroverlast oplost.

    Lees meer over "ChristenUnie/SGP voorzichtig positief over venstertijden betaald parkeren Morgenstond: “Wethouder heeft geluisterd naar groot deel van de wijk.”"

Schrijnende situatie in Noord-Korea

woensdag 23 november 2005 20:44

ChristenUnie vraagt aandacht voor vluchtelingenproblematiek
De ChristenUnie wil dat de Nederlandse regering alles in het werk stelt om China ertoe te bewegen vluchtelingen uit Noord-Korea niet terug te sturen naar eigen land. Bovendien moet de vluchtelingenorganisatie UNHCR toegang tot hen krijgen. Kamerlid Tineke Huizinga, vandaag tijdens de behandeling van de begroting van Buitenlandse Zaken: “De situatie van deze vluchtelingen is ten hemel schreiend. De Chinese politie maakt jacht op deze mensen om ze uit te leveren aan Noord-Korea, waar hen de dood of vele jaren werkkamp wacht.”

ChristenUnie vraagt aandacht voor vluchtelingenproblematiek
 
De ChristenUnie wil dat de Nederlandse regering alles in het werk stelt om China ertoe te bewegen vluchtelingen uit Noord-Korea niet terug te sturen naar eigen land. Bovendien moet de vluchtelingenorganisatie UNHCR toegang tot hen krijgen. Kamerlid Tineke Huizinga, vandaag tijdens de behandeling van de begroting van Buitenlandse Zaken: “De situatie van deze vluchtelingen is ten hemel schreiend. De Chinese politie maakt jacht op deze mensen om ze uit te leveren aan Noord-Korea, waar hen de dood of vele jaren werkkamp wacht.”
 
China weigert Noord-Koreanen die aan het totalitaire regime in eigen land proberen te ontsnappen als vluchteling te erkennen. De vluchtelingen worden door China als illegale immigranten beschouwd en teruggestuurd naar Noord-Korea. Daar hangen hen zware straffen boven het hoofd. De Nederlandse regering moet deze kwestie in haar contacten met de Chinese autoriteiten aan de orde stellen. De ChristenUnie ziet daarbij ook een belangrijke rol weggelegd voor de Nederlandse ambassadeur voor de mensenrechten.
 
Religie, ontwikkeling en de bestrijding van AIDS
Bij de begrotingsbehandeling wees Tineke Huizinga ook op de belangrijke rol van religie in ontwikkelingswerk. Ter illustratie ging ze in op de bestrijding van aids: “Voor effectieve aids-bestrijding in zuidelijk Afrika is de medewerking en het vertrouwen van religieuze leiders onmisbaar. Waarom zetten we niet veel meer in op het betrekken van religieuze leiders bij de preventie en bestrijding van aids?”
Labels

« Terug

Reacties op 'Schrijnende situatie in Noord-Korea'

Geen berichten gevonden

Log in om te kunnen reageren op nieuwsberichten.

Archief > 2005 > november