Scheveningen haven.jpg
  1. Scherm­afbeelding 2025-05-23 om 12.49.50.png
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 23 mei 2025 om 09:00

    Zoek naar vrede in de stad

    Wat er op en na 7 oktober 2023 is gebeurd in Israël en Gaza raakt ons diep.  
    De beelden van afschuwelijk geweld en grote aantallen onschuldige slachtoffers grijpen ons dagelijks aan.  En hoewel deze oorlog ver weg van Den Haag plaatsvindt, is de pijn, woede en onmacht hier voelbaar in onze stad. Ook ik voel dat. 

    Lees meer over "Zoek naar vrede in de stad"
  2. Schermafbeelding 2025-05-22 110915.png
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 22 mei 2025 om 23:00

    Meer aandacht voor mensenhandel in hotels

    Hotels worden nog te vaak gebruikt door mensenhandelaren om vrouwen, meisjes, mannen en jongens illegaal te laten prostitueren. Daarom wil de ChristenUnie/SGP dat hotelpersoneel beter getraind wordt om dit te herkennen. Fractievoorzitter Judith Klokkenburg: “Het is vreselijk als kwetsbare meisjes of jongens op welke manier dan ook uitgebuit worden, dat moeten we hard aanpakken en alles voor inzetten. Als hotelpersoneel signalen van mensenhandel en uitbuiting kan herkennen en melden, zetten we weer een stap om uitbuiting te voorkomen.”  

    Lees meer over "Meer aandacht voor mensenhandel in hotels"
  3. image00002.jpeg
    Door Webredactie op 7 mei 2025 om 10:00

    Judith Klokkenburg voorgedragen als kandidaat-lijsttrekker

    De besturen van de Haagse ChristenUnie en de SGP dragen huidig fractievoorzitter Judith Klokkenburg voor als lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026. Judith was de afgelopen 4 jaar al fractievoorzitter en krijgt opnieuw het vertrouwen van beide besturen. Monique Rog: “Een zeer kundig, betrokken en bevlogen raadslid wil door: daar zijn wij ongelooflijk dankbaar voor”.  

    Lees meer over "Judith Klokkenburg voorgedragen als kandidaat-lijsttrekker"

Afrekencultuur kost handen vol geld

woensdag 01 maart 2006 17:22

Rouvoet: bestuurders moeten geen spelletjes spelen maar publiek belang dienen.

Lokale bestuurders houden zich vooral bezig met ruziemaken. Dat blijkt uit een onderzoek van de Radboud Universiteit Nijmegen. Tijdens een spreekbeurt in Delfzijl – verlamd door een bestuurscrisis – trok André Rouvoet vandaag aan de noodrem: “Het lokaal bestuur is in de greep van de afrekencultuur. Een kwart van de wethouders is opgestapt of naar huis gestuurd. Het lijkt erop dat bestuurders meer bezig zijn met elkaar en met politieke spelletjes dan met het publiek belang. En de lokale gemeenschap betaalt de rekening, want de wachtgeldregelingen kosten handel vol geld”. Rouvoet pleit voor een andere houding van lokale bestuurders: “We hebben na 7 maart weer echte volksvertegenwoordigers nodig, die er zijn voor de mensen. Dat is misschien saai voor de media, maar goed voor de lokale samenleving!”

Het onderzoek van de Radbouw Universiteit is gehouden onder 338 lokale politici en ambtenaren in 35 gemeenten met 25.000 tot 250.000 inwoners. De onderzoekers concluderen dat lokale politici en ook ambtenaren steeds minder rekenen met de bevolking. Initiator Michiel de Vries: “Het lokale bestuur raakt steeds meer in zichzelf gekeerd”.

Rouvoet is geschrokken van de conclusies in het onderzoek: “De dualisering van het lokaal bestuur was bedoeld om het bestuur weer dichterbij de mensen te brengen, maar dat is nog niet gelukt. Dat bevestigt mij in de gedachte dat het niet gaat om verandering van de structuur, maar van de cultuur. Bestuurders moeten dienstbaar zijn en het evenwicht zoeken tussen een afrekencultuur en een excuuscultuur, want ze moeten zich natuurlijk wel verantwoorden voor hun beleid”. Overigens stelt hij tevreden vast dat het aantal wethouders van de ChristenUnie dat is opgestapt maar heel klein is: “En onze wethouders krijgen in een onderzoek van Intermediair bovendien het hoogste rapportcijfer”. In dit onderzoek onder ambtenaren bij de lokale overheid krijgen de wethouders van de ChristenUnie evenals die van de PvdA een 7,3. Die van CDA en VVD een 6,8. En van de lokale partijen en de SGP een 6,6. De wethouders van D66 scoren een 6,4.
Labels
André Rouvoet

« Terug

Reacties op 'Afrekencultuur kost handen vol geld'

Geen berichten gevonden

Log in om te kunnen reageren op nieuwsberichten.

Archief > 2006 > maart