Scheveningen haven.jpg
  1. hellingbaan zuiderduinen.png
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 8 juni 2025 om 09:00

    Toegankelijkheidsambities van de (helling)baan?

    Bij een wooncomplex in Ockenburgh kun je alleen met een trap bij de ingang komen. Gevaarlijk en ontoegankelijk voor mindervaliden, pakketbezorgers en hulpdiensten. Bewoners willen niets liever dan een hellingbaan aanleggen, maar de gemeente ligt in de weg door onredelijke welstandseisen te stellen. De balans tussen welstand en toegankelijkheid is daardoor compleet zoek. Samen met GroenLinks hebben we schriftelijke vragen gesteld, want die hellingbaan moet er zo snel mogelijk komen!

    Lees meer over "Toegankelijkheidsambities van de (helling)baan?"
  2. Scherm­afbeelding 2025-05-23 om 12.49.50.png
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 23 mei 2025 om 09:00

    Zoek naar vrede in de stad

    Wat er op en na 7 oktober 2023 is gebeurd in Israël en Gaza raakt ons diep.  
    De beelden van afschuwelijk geweld en grote aantallen onschuldige slachtoffers grijpen ons dagelijks aan.  En hoewel deze oorlog ver weg van Den Haag plaatsvindt, is de pijn, woede en onmacht hier voelbaar in onze stad. Ook ik voel dat. 

    Lees meer over "Zoek naar vrede in de stad"
  3. Schermafbeelding 2025-05-22 110915.png
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 22 mei 2025 om 23:00

    Meer aandacht voor mensenhandel in hotels

    Hotels worden nog te vaak gebruikt door mensenhandelaren om vrouwen, meisjes, mannen en jongens illegaal te laten prostitueren. Daarom wil de ChristenUnie/SGP dat hotelpersoneel beter getraind wordt om dit te herkennen. Fractievoorzitter Judith Klokkenburg: “Het is vreselijk als kwetsbare meisjes of jongens op welke manier dan ook uitgebuit worden, dat moeten we hard aanpakken en alles voor inzetten. Als hotelpersoneel signalen van mensenhandel en uitbuiting kan herkennen en melden, zetten we weer een stap om uitbuiting te voorkomen.”  

    Lees meer over "Meer aandacht voor mensenhandel in hotels"

Esmé Wiegman: Rosenthal moet Armeense Genocide eindelijk erkennen

Armeense kwestie vuurvrijdag 28 oktober 2011 18:37

De ChristenUnie wil dat het Nederlandse kabinet de Armeense Genocide erkent, ook in haar contacten met Turkije. Tweede Kamerlid Esmé Wiegman is momenteel voor een werkbezoek in Armenië en bezocht de afgelopen dagen het genocidemuseum in Yerevan. Wiegman: ,,Nog steeds wil minister Rosenthal het woord ‘genocide’ niet gebruiken als hij het heeft over de Armeense volkerenmoord. In 2004 heeft de Tweede Kamer de motie Rouvoet aangenomen waarin de regering wordt verzocht in de dialoog met Turkije “voortdurend en nadrukkelijk de erkenning van de Armeense genocide aan de orde te stellen”

Op 11 juli dit jaar heeft Rosenthal op verzoek van de Tweede Kamer een brief gestuurd waarin hij uitlegt dat het kabinet uitvoering geeft aan deze motie en “de Armeense kwestie” regelmatig aan de orde stelt bij de Turkse regering. Opvallend is echter dat hij nergens in de brief het woord ‘genocide’ gebruikt. In plaats daarvan refereert hij naar de “verschrikkelijke gebeurtenissen”, wil hij dat Turkije en Armenië hierover “een dialoog aangaan”, en stelt dat “erkenning” geen nieuwe eis of voorwaarde is in onderhandelingen met de EU.

Ook de oprichting van een monument voor Armeense slachtoffers bij het International Criminal Court in Den Haag werd niet gesteund door het kabinet, omdat “dit in strijd zou zijn met de neutrale opstelling die Nederland als gastland van deze internationale organisatie past.” Wiegman: ,,Vanaf deze plek met zoveel herinneringen aan die gruwelijke geschiedenis roep ik de minister op om tot werkelijke erkenning van de Armeense genocide te komen.”

Lees meer over het werkbezoek van Esmé Wiegman aan Armenië: Klik Hier

 

Labels
Esmé Wiegman

« Terug

Archief > 2011 > oktober