Scheveningen haven.jpg
  1. stadhuis-91a1110.jpg
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 13 juni 2025 om 09:00

    Inzet op de Voorjaarsnota

    In het debat over de Voorjaarsnota hebben we een paar mooie resultaten kunnen boeken. Bij de Voorjaarsnota gaat het over geld: geld dat verdeeld gaat worden in de komende begroting, en onderwerpen waarop tekorten bestaan. Die tekorten zijn een stuk groter dan het geld dat beschikbaar is en daarmee raakt de Voorjaarsnota aan de essentie van politiek: kiezen in schaarste. 

    Lees meer over "Inzet op de Voorjaarsnota"
  2. hellingbaan zuiderduinen.png
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 8 juni 2025 om 09:00

    Toegankelijkheidsambities van de (helling)baan?

    Bij een wooncomplex in Ockenburgh kun je alleen met een trap bij de ingang komen. Gevaarlijk en ontoegankelijk voor mindervaliden, pakketbezorgers en hulpdiensten. Bewoners willen niets liever dan een hellingbaan aanleggen, maar de gemeente ligt in de weg door onredelijke welstandseisen te stellen. De balans tussen welstand en toegankelijkheid is daardoor compleet zoek. Samen met GroenLinks hebben we schriftelijke vragen gesteld, want die hellingbaan moet er zo snel mogelijk komen!

    Lees meer over "Toegankelijkheidsambities van de (helling)baan?"
  3. Scherm­afbeelding 2025-05-23 om 12.49.50.png
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 23 mei 2025 om 09:00

    Zoek naar vrede in de stad

    Wat er op en na 7 oktober 2023 is gebeurd in Israël en Gaza raakt ons diep.  
    De beelden van afschuwelijk geweld en grote aantallen onschuldige slachtoffers grijpen ons dagelijks aan.  En hoewel deze oorlog ver weg van Den Haag plaatsvindt, is de pijn, woede en onmacht hier voelbaar in onze stad. Ook ik voel dat. 

    Lees meer over "Zoek naar vrede in de stad"

Patiënten en behandelaars zorginstelling Europsyche gedupeerd

2012-esme-wiegman-ap-roukema-0702woensdag 23 mei 2012 16:17

ChristenUnie-Kamerlid Esmé Wiegman-van Meppelen Scheppink heeft minister Schippers van Volksgezondheid Welzijn en Sport kritische vragen gesteld naar aanleiding van de uitspraak van de rechter dat CZ declaraties van de zorginstelling Europsyche niet hoeft uit te betalen. Europsyche is een landelijk erkende instelling in de GGZ in de tweedelijns zorg die hulp biedt aan mensen met psychische problemen. Door deze uitspraak worden patiënten gedupeerd: behandelingen van Europsyche worden niet meer door de zorgverzekeraar vergoed en lopende behandelingen worden zelfs stopgezet.

Europsyche had een kort geding aangespannen tegen de zorgverzekeraar, omdat die voor 700.000 euro aan declaraties voor tweedelijns psychische zorg niet betaalde. De rechter heeft bepaald dat de uitgevoerde zorg in strijd is met de polisvoorwaarden. De zorg zou namelijk niet verleend zijn door een psychiater, maar bijvoorbeeld door een psycholoog een verpleegkundige. Europsyche betoogde dat de polisvoorwaarden in strijd met de wet zijn, maar de rechter besliste anders.

De ChristenUnie maakt zich zorgen over de verstrekkende gevolgen van de uitspraak van het kort geding. Esmé Wiegman: “Het is belangrijk dat misbruik wordt opgespoord en afgestraft, maar in dit geval worden duizenden behandelaars en hun patiënten als oplichters weggezet, terwijl het de vraag is of zij in strijd met de wet gehandeld hebben. Ik ben ervan overtuigd dat de situatie rondom Europsyche anders had kunnen verlopen als er beter toezicht was geweest op de sector. Binnen heel veel organisaties in de GGZ is een verpleegkundig specialist een hoofdbehandelaar. Behandelingen die al jaren lopen, worden bij Europsyche nu afgebroken en hiermee trekken de patiënten en behandelaars aan het kortste eind. Hoe moet het met al deze behandelingen? Worden deze ook allemaal stopgezet?”

Esmé Wiegman heeft de minister via Kamervragen opgeroepen om een brede discussie met het veld aan te gaan over de vraag wie toestemming heeft om hoofdbehandelaar te zijn. Ook zullen er nog andere instellingen worden gecontroleerd. Over die controle heeft het Kamerlid ook vragen gesteld. Het is de vraag of er wel juist is omgesprongen met dossiergevoelige informatie.

Labels
Esmé Wiegman

« Terug

Archief > 2012 > mei