Scheveningen haven.jpg
  1. stadhuis-91a1110.jpg
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 13 juni 2025 om 09:00

    Inzet op de Voorjaarsnota

    In het debat over de Voorjaarsnota hebben we een paar mooie resultaten kunnen boeken. Bij de Voorjaarsnota gaat het over geld: geld dat verdeeld gaat worden in de komende begroting, en onderwerpen waarop tekorten bestaan. Die tekorten zijn een stuk groter dan het geld dat beschikbaar is en daarmee raakt de Voorjaarsnota aan de essentie van politiek: kiezen in schaarste. 

    Lees meer over "Inzet op de Voorjaarsnota"
  2. hellingbaan zuiderduinen.png
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 8 juni 2025 om 09:00

    Toegankelijkheidsambities van de (helling)baan?

    Bij een wooncomplex in Ockenburgh kun je alleen met een trap bij de ingang komen. Gevaarlijk en ontoegankelijk voor mindervaliden, pakketbezorgers en hulpdiensten. Bewoners willen niets liever dan een hellingbaan aanleggen, maar de gemeente ligt in de weg door onredelijke welstandseisen te stellen. De balans tussen welstand en toegankelijkheid is daardoor compleet zoek. Samen met GroenLinks hebben we schriftelijke vragen gesteld, want die hellingbaan moet er zo snel mogelijk komen!

    Lees meer over "Toegankelijkheidsambities van de (helling)baan?"
  3. Scherm­afbeelding 2025-05-23 om 12.49.50.png
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 23 mei 2025 om 09:00

    Zoek naar vrede in de stad

    Wat er op en na 7 oktober 2023 is gebeurd in Israël en Gaza raakt ons diep.  
    De beelden van afschuwelijk geweld en grote aantallen onschuldige slachtoffers grijpen ons dagelijks aan.  En hoewel deze oorlog ver weg van Den Haag plaatsvindt, is de pijn, woede en onmacht hier voelbaar in onze stad. Ook ik voel dat. 

    Lees meer over "Zoek naar vrede in de stad"

ChristenUnie: Staatssecretaris dwingt kleine scholen alsnog te sluiten

schoolbord_100x100woensdag 29 mei 2013 13:39

Hoewel het goed is dat staatssecretaris Dekker het Onderwijsraadadvies over de 100-leerlingengrens niet overneemt, dreigen toch veel kleine basisscholen te verdwijnen door het schrappen van de kleine scholentoeslag. De omvorming van deze toeslag kan in sommige gebieden alsnog een kaalslag veroorzaken in het basisonderwijs. De ChristenUnie wil de kleine scholentoeslag juist behouden en ten goede laten komen aan schoolbesturen, zonder hen daarmee tot een fusie te dwingen.

Joël Voordewind: “Het is nu zeer de vraag op welke compensatie schoolbesturen nog kunnen rekenen, om kleine vestigingen open te houden. Juist de schoolbesturen zijn samen met de ouders aan zet om met oplossingen te komen in de regio’s. Geef hen dan ook financiële ruimte om kleine vestigingen open te houden en dwing hen niet tot fusies.”

Keuzevrijheid
In aanloop naar de brief van Dekker heeft de ChristenUnie zich fel verzet tegen het Onderwijsraadadvies via landelijke en regionale hoorzittingen. Maar liefst 1800 basisscholen zitten in de gevarenzone. De waarschuwing van de ChristenUnie blijkt terecht te zijn dat veel scholen zouden gaan omvallen met de voorgestelde maatregelen. Het zou de keuzevrijheid van ouders rigoureus inperken en grote gevolgen hebben voor de leefbaarheid op het platteland. Voordewind: ,,Het is goed dat de fusietoets voor het basisonderwijs wordt versoepeld. Juist in krimpgebieden blijkt de fusietoets een belemmering die vooral bureaucratie oplevert.”

De ChristenUnie staat positief tegenover uitbreidingen van mogelijkheden voor samenwerking, mits de identiteit van scholen gewaarborgd blijft. De ChristenUnie wijst daarbij op de gevaren van de druk om te fuseren, omdat het een bedreiging kan zijn voor de zelfstandige positie van het bijzonder onderwijs, zoals christelijke scholen. Prikkels tot fusie mogen niet leiden tot fusiedwang. Dat tast volgens de ChristenUnie de vrijheid van inrichting en de keuzevrijheid voor ouders aan.

Labels
Joël Voordewind

« Terug

Archief > 2013 > mei