Scheveningen haven.jpg
  1. stadhuis-91a1110.jpg
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 13 juni 2025 om 09:00

    Inzet op de Voorjaarsnota

    In het debat over de Voorjaarsnota hebben we een paar mooie resultaten kunnen boeken. Bij de Voorjaarsnota gaat het over geld: geld dat verdeeld gaat worden in de komende begroting, en onderwerpen waarop tekorten bestaan. Die tekorten zijn een stuk groter dan het geld dat beschikbaar is en daarmee raakt de Voorjaarsnota aan de essentie van politiek: kiezen in schaarste. 

    Lees meer over "Inzet op de Voorjaarsnota"
  2. hellingbaan zuiderduinen.png
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 8 juni 2025 om 09:00

    Toegankelijkheidsambities van de (helling)baan?

    Bij een wooncomplex in Ockenburgh kun je alleen met een trap bij de ingang komen. Gevaarlijk en ontoegankelijk voor mindervaliden, pakketbezorgers en hulpdiensten. Bewoners willen niets liever dan een hellingbaan aanleggen, maar de gemeente ligt in de weg door onredelijke welstandseisen te stellen. De balans tussen welstand en toegankelijkheid is daardoor compleet zoek. Samen met GroenLinks hebben we schriftelijke vragen gesteld, want die hellingbaan moet er zo snel mogelijk komen!

    Lees meer over "Toegankelijkheidsambities van de (helling)baan?"
  3. Scherm­afbeelding 2025-05-23 om 12.49.50.png
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 23 mei 2025 om 09:00

    Zoek naar vrede in de stad

    Wat er op en na 7 oktober 2023 is gebeurd in Israël en Gaza raakt ons diep.  
    De beelden van afschuwelijk geweld en grote aantallen onschuldige slachtoffers grijpen ons dagelijks aan.  En hoewel deze oorlog ver weg van Den Haag plaatsvindt, is de pijn, woede en onmacht hier voelbaar in onze stad. Ook ik voel dat. 

    Lees meer over "Zoek naar vrede in de stad"

ChristenUnie: Spooragenda te veel een Randstadagenda

bannerdinsdag 15 april 2014 14:50

De ChristenUnie wil dat in de lange termijn spoorvisie van het kabinet meer aandacht komt voor de bereikbaarheid van Noord-, Oost- en Zuid-Nederland. “Beloftes over snellere treinen tot 200 km/uur lijken op de lange baan te worden geschoven en voor regionale wensen voor extra stations en nieuwe spoorlijnen is geen geld. De staatssecretaris wil meer treinen in de Randstad. Prima, maar in de regio verandert er de komende 15 jaar haast niets”, aldus Tweede Kamerlid Carla Dik-Faber.

Tijdens het debat dinsdag over de spoorvisie zal de ChristenUnie aandringen op een betere integratie van het hoofdrailnet van NS en de regionale spoorverbindingen. Dik-Faber: “NS en regionale vervoerders moeten stoppen met hun onderlinge getouwtrek wie waar mag rijden. Ze moeten beiden inschikken. Reizigers willen meer rechtstreekse verbindingen. Daarom moeten regionale treinen verder door kunnen rijden op het hoofdrailnet bijvoorbeeld een regionale trein van Roermond naar Weert en van Gorinchem naar Rotterdam. Daarnaast moeten intercity’s van NS ook kunnen doorrijden op regionale spoorlijnen. Bijvoorbeeld van Maastricht naar Nijmegen en van Lelystad naar Enschede.”

Regio

De ChristenUnie wil dat er ook buiten de Randstad meer treinen gaan rijden. “Er zijn ook in de regio nog veel volle treinen. Er had bijvoorbeeld al lang elk kwartier een intercity moeten zijn tussen Utrecht en Zwolle en elk kwartier een stoptrein tussen Utrecht en Harderwijk”. Ook wil de ChristenUnie de belofte van NS dat in de nieuwe spoorconcessie de frequenties niet omlaag gaan zoals nu dreigt tussen Haarlem en Alkmaar, tussen Eindhoven en Maastricht en tussen Dordrecht en Breda.

Tenslotte moeten er meer stations komen, moeten sprinters en intercities minder afhankelijk van elkaar worden door de bouw van inhaalsporen bij kleinere stations en moet de reistijd naar de landsdelen korter worden. “Met snellere treinen en meer inhaalmogelijkheden moet het voor 2030 mogelijk worden om de reistijd vanuit Vlissingen, Groningen, Enschede en Maastricht naar de Randstad zeker een kwartier korter te maken.”

Labels
Carla Dik
Verkeer & Vervoer

« Terug

Reacties op 'ChristenUnie: Spooragenda te veel een Randstadagenda'

Geen berichten gevonden

Log in om te kunnen reageren op nieuwsberichten.

Archief > 2014 > april