Scheveningen haven.jpg
  1. Scherm­afbeelding 2025-05-23 om 12.49.50.png
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 23 mei 2025 om 09:00

    Zoek naar vrede in de stad

    Wat er op en na 7 oktober 2023 is gebeurd in Israël en Gaza raakt ons diep.  
    De beelden van afschuwelijk geweld en grote aantallen onschuldige slachtoffers grijpen ons dagelijks aan.  En hoewel deze oorlog ver weg van Den Haag plaatsvindt, is de pijn, woede en onmacht hier voelbaar in onze stad. Ook ik voel dat. 

    Lees meer over "Zoek naar vrede in de stad"
  2. Schermafbeelding 2025-05-22 110915.png
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 22 mei 2025 om 23:00

    Meer aandacht voor mensenhandel in hotels

    Hotels worden nog te vaak gebruikt door mensenhandelaren om vrouwen, meisjes, mannen en jongens illegaal te laten prostitueren. Daarom wil de ChristenUnie/SGP dat hotelpersoneel beter getraind wordt om dit te herkennen. Fractievoorzitter Judith Klokkenburg: “Het is vreselijk als kwetsbare meisjes of jongens op welke manier dan ook uitgebuit worden, dat moeten we hard aanpakken en alles voor inzetten. Als hotelpersoneel signalen van mensenhandel en uitbuiting kan herkennen en melden, zetten we weer een stap om uitbuiting te voorkomen.”  

    Lees meer over "Meer aandacht voor mensenhandel in hotels"
  3. image00002.jpeg
    Door Webredactie op 7 mei 2025 om 10:00

    Judith Klokkenburg voorgedragen als kandidaat-lijsttrekker

    De besturen van de Haagse ChristenUnie en de SGP dragen huidig fractievoorzitter Judith Klokkenburg voor als lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026. Judith was de afgelopen 4 jaar al fractievoorzitter en krijgt opnieuw het vertrouwen van beide besturen. Monique Rog: “Een zeer kundig, betrokken en bevlogen raadslid wil door: daar zijn wij ongelooflijk dankbaar voor”.  

    Lees meer over "Judith Klokkenburg voorgedragen als kandidaat-lijsttrekker"

Inbreng schriftelijk overleg Gert-Jan Segers inzake de initiatiefnota van het lid Recourt: “De toepassing van herstelbemiddeling binnen het strafrecht”

donderdag 05 februari 2015 00:00

Inbreng schriftelijk overleg van ChristenUnie Tweede Kamerlid Gert-Jan Segers als lid van de vaste commissie voor Veiligheid en Justitie met betrekking tot een initiatiefnota van het Lid Recourt

Onderwerp:   Initiatiefnota van het lid Recourt: “De toepassing van herstelbemiddeling binnen het strafrecht”

Kamerstuk:    34 093

Datum:           5 februari 2015

De leden van de fractie van de ChristenUnie hebben met belangstelling  kennis genomen van de Initiatiefnota van het lid Recourt: “De toepassing van herstelbemiddeling binnen het strafrecht”. Deze leden delen de wens van de indiener om de mogelijkheden van herstelbemiddeling verder te benutten, zodat de positie van het slachtoffer verbeterd wordt, maar ook die van daders in een duurzamer perspectief komt te staan. Deze leden complimenteren de indiener met zijn veelomvattende nota en zien het als een goede basis voor verder debat.

De leden van de fractie van de ChristenUnie overwegen dat herstelbemiddeling in alle fasen van het strafproces meerwaarde kan hebben. Zij vragen naar de visie van de indiener op dit punt en in het bijzonder waar het gaat om de fase rond het einde van detentie (onder de noemer ‘herstelgerichte detentie’). Zij zien bijvoorbeeld mogelijkheden rondom het ‘bemiddelen’ bij allerlei voorwaarden rond locatie- en contactverboden tussen partijen waardoor de kans op nakoming wellicht vergroot zou kunnen worden en merken daarbij op dat dit natuurlijk alleen mogelijk is indien bij beide partijen de vrijwillige bereidheid hiertoe aanwezig is.

De leden van de fractie van de ChristenUnie hechten groot belang aan het goed informeren van partijen zodat zij zelf een onderbouwde keuze kunnen maken voor herstelbemiddeling. Zij delen de mening van de indiener dat de voorlichting verbeterd moet worden en vragen hoe hij wil voorkomen dat partijen uiteindelijk worden overgeleverd aan de mening van professionals of vrijwilligers die beoordelen of iets ‘wel of niet goed’ is voor slachtoffer en/of verdachte/dader is.

De leden van de fractie van de ChristenUnie vragen of de indiener nog overweegt om een aanvulling te doen op voorliggende nota vanuit het perspectief van de dader. Zij kunnen zich bijvoorbeeld voorstellen dat vermindering van recidive een argument kan zijn om vaker herstelbemiddeling toe te passen. Zij vragen of de indiener bekend is met wetenschappelijke inzichten of goede voorbeelden elders omtrent dit perspectief.

Voor meer informatie: www.tweedekamer.nl.

Labels
Bijdragen
Gert-Jan Segers
Justitie

« Terug

Archief > 2015 > februari