Scheveningen haven.jpg
  1. image00002.jpeg
    Door Webredactie op 7 mei 2025 om 10:00

    Judith Klokkenburg voorgedragen als kandidaat-lijsttrekker

    De besturen van de Haagse ChristenUnie en de SGP dragen huidig fractievoorzitter Judith Klokkenburg voor als lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026. Judith was de afgelopen 4 jaar al fractievoorzitter en krijgt opnieuw het vertrouwen van beide besturen. Monique Rog: “Een zeer kundig, betrokken en bevlogen raadslid wil door: daar zijn wij ongelooflijk dankbaar voor”.  

    Lees meer over "Judith Klokkenburg voorgedragen als kandidaat-lijsttrekker"
  2. een-deelauto-van-greenwheels.jpeg
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 10 april 2025 om 15:00

    Betaalbaar deelvervoer met een Ooievaarspas

    Goed nieuws! De raad heeft ons voorstel voor een pilot betaalbaar deelvervoer voor inwoners met een Ooievaarspas aangenomen. 

    Lees meer over "Betaalbaar deelvervoer met een Ooievaarspas"
  3. NederlandDenHaagParkeren2.jpg
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 4 april 2025 om 17:00

    ChristenUnie/SGP stemt niet in met parkeerplannen college: “Onvoldoende oog voor menselijke maat en rol van bewoners”

    Gisteren besprak de gemeenteraad de actualisatie van de Parkeerstrategie. Onder meer de draagvlakmeting en de parkeerdrukgrens (op de drukste momenten is meer dan 90% van de parkeerplekken bezet) verdwijnen als verplicht onderdeel voor het invoeren van betaald parkeren. De ChristenUnie/SGP heeft zich ingespannen om dat te voorkomen.

    Lees meer over "ChristenUnie/SGP stemt niet in met parkeerplannen college: “Onvoldoende oog voor menselijke maat en rol van bewoners”"

ChristenUnie: kosten OV-chipkaart te hoog

ov-chipkaartvrijdag 05 oktober 2012 10:21

Kamerlid Carla Dik-Faber heeft Kamervragen ingediend over de hoge prijs voor het vervangen van een defecte OV-chipkaart. Op 1 oktober verhoogde Trans Links Systems, de beheerder van de kaart, de prijs plotseling van 7,50 euro naar 11 euro. Dik-Faber: “Dit vind ik vreemd. Een verhoging van de prijs helpt niet om de toegangsdrempel tot het openbaar vervoer te verlagen. Wat de ChristenUnie betreft zou de prijs van de chipkaart juist omlaag moeten.”

Vragen van het lid Dik-Faber aan de minister van Infrastructuur en Milieu over de kosten voor (defecte) OV-chipkaarten.

Bent u er mee bekend dat Trans Links Systems sinds kort voor vervanging van een defecte OV-chipkaart ontstaan als gevolg van onzorgvuldig of onjuist gebruik een vergoeding van 11 euro vraagt terwijl een nieuwe kaart 7,50 euro kost?[1]

  1. Wie heeft tot deze prijsverhoging besloten? Klopt het dat reizigersorganisaties hier geen inspraak op hebben gehad? Zijn de concessieverleners akkoord gegaan met deze prijsverhoging?
  2. Klopt het dat over inspraak van reizigersorganisaties niets is geregeld in de algemene voorwaarden van Trans Link Systems, dat deze voorwaarden eenzijdig zijn opgesteld en dat hierover momenteel nog geen akkoord is tussen TLS en de consumentenorganisaties?
  3. Deelt u de mening dat het wel wenselijk is dat er op korte termijn algemene voorwaarden komen die ook de instemming hebben van de consumentenorganisaties? Welke acties onderneemt u om dit te bereiken?
  4. Waarom is een vervangende kaart duurder dan een nieuwe kaart?
  5. Deelt u de mening dat het voor de reiziger moeilijk is aan te tonen dat een kaart buiten zijn eigen schuld defect is geraakt?
  6. Wat is de kostprijs van een OV-chipkaart? Klopt het dat in andere landen vaak de chipkaart kosteloos is of er alleen een borgsom wordt gevraagd?
  7. Deelt u de mening dat de prijs van een nieuwe of vervangende OV-chipkaart moet worden verlaagd om zo de toegangsdrempel tot het OV te verlagen?
Labels
Carla Dik
Verkeer & Vervoer
Verkiezingen

« Terug

Archief > 2012 > oktober