Scheveningen haven.jpg
  1. image00002.jpeg
    Door Webredactie op 7 mei 2025 om 10:00

    Judith Klokkenburg voorgedragen als kandidaat-lijsttrekker

    De besturen van de Haagse ChristenUnie en de SGP dragen huidig fractievoorzitter Judith Klokkenburg voor als lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026. Judith was de afgelopen 4 jaar al fractievoorzitter en krijgt opnieuw het vertrouwen van beide besturen. Monique Rog: “Een zeer kundig, betrokken en bevlogen raadslid wil door: daar zijn wij ongelooflijk dankbaar voor”.  

    Lees meer over "Judith Klokkenburg voorgedragen als kandidaat-lijsttrekker"
  2. een-deelauto-van-greenwheels.jpeg
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 10 april 2025 om 15:00

    Betaalbaar deelvervoer met een Ooievaarspas

    Goed nieuws! De raad heeft ons voorstel voor een pilot betaalbaar deelvervoer voor inwoners met een Ooievaarspas aangenomen. 

    Lees meer over "Betaalbaar deelvervoer met een Ooievaarspas"
  3. NederlandDenHaagParkeren2.jpg
    Judith
    Door Judith Klokkenburg op 4 april 2025 om 17:00

    ChristenUnie/SGP stemt niet in met parkeerplannen college: “Onvoldoende oog voor menselijke maat en rol van bewoners”

    Gisteren besprak de gemeenteraad de actualisatie van de Parkeerstrategie. Onder meer de draagvlakmeting en de parkeerdrukgrens (op de drukste momenten is meer dan 90% van de parkeerplekken bezet) verdwijnen als verplicht onderdeel voor het invoeren van betaald parkeren. De ChristenUnie/SGP heeft zich ingespannen om dat te voorkomen.

    Lees meer over "ChristenUnie/SGP stemt niet in met parkeerplannen college: “Onvoldoende oog voor menselijke maat en rol van bewoners”"

ChristenUnie wil spoeddebat over hervatting wapenexport Egypte

Joel Voordewind - Foto Ruben Timmanmaandag 08 oktober 2012 14:38

ChristenUnie-Kamerlid Joël Voordewind heeft met teleurstelling kennisgenomen van de kabinetsbrief waarin wordt aangekondigd dat de wapenexport naar Egypte wordt hervat. Hij wil op korte termijn een spoeddebat met de minister over deze kwestie. “Egypte wordt hiermee beloond voor flagrante mensenrechtenschendingen van haar burgers. Terwijl Koptische christenen moeten vluchten voor geweld, omdat de overheid weigert deze mensen de beschermen, maakt de Egyptische premier de schampere opmerking dat het iedere Egyptenaar vrijstaat te verhuizen. Binnen deze context is het volstrekt onbegrijpelijk dat dit kabinet de belangen van BV Nederland boven de bescherming van mensenrechten stelt”, aldus Voordewind.

Volgens het kabinet is de situatie in Egypte zodanig verbeterd dat wapenexport op zijn plaats is. Ook suggereert het kabinet nog steeds aan een wapenboycot te voldoen, omdat zij ‘slechts’ radarsystemen aan de Egyptische marine levert en geen wapens en munitie. Voordewind: “Het kabinet shopt selectief uit de rapporten van Amnesty International en Human Rights Watch en gaat totaal voorbij aan de conclusies dat de mensenrechtensituatie in Egypte juist de afgelopen periode verslechterd is.”

Labels
Joël Voordewind
Verkiezingen

« Terug

Archief > 2012 > oktober